Vojenské zpravodajství se zúčastnilo veletrhu IDET

11.10.2021 | Tiskové zprávy


Vojenské zpravodajství se již podruhé zúčastnilo mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se konal 6. – 8. října na výstavišti v Brně. Vojenské zpravodajství zde prezentovalo své Národní centrum kybernetických operací a Satelitní centrum SATCEN ČR.

Odborná i široká veřejnost se během tří dnů konání veletrhu mohla seznámit s činností dvou specializovaných center Vojenského zpravodajství. Jeho zástupci zde prezentovali úkoly, vize a schopnosti kybernetického a satelitního centra. Stánek Vojenského zpravodajství navštívil i Náčelník generálního štábu armádní generál Aleš Opata.

IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Veletrh se koná s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany a Armáda ČR. V rámci veletrhu se uskutečnila také konference o kybernetické bezpečnosti, kterou pořádalo sdružení AFCEA.