Vojenské zpravodajství se prezentovalo na veletrhu JobChallenge v Brně

25.11.2019 | Tiskové zprávy


Vojenské zpravodajství se ve středu 20. listopadu po roce opět zúčastnilo veletrhu pracovních příležitostí JobChallenge 2019 na brněnském výstavišti. Zástupci Vojenského zpravodajství zde představili možnosti pracovního uplatnění v řadě technických disciplín, jako jsou obrazové zpravodajství, kybernetická obrana či informační technologie.

Lidé z řad odborné i široké veřejnosti měli na výstavišti v Brně možnost navštívit stánek Vojenského zpravodajství po celý den. Mohli se zde seznámit s jeho činností a zjistit více informací o přijímacím procesu a kariéře u této zpravodajské služby.

Zájemci měli také příležitost diskutovat se zástupci technických zpravodajských disciplín, například Satelitního centra České republiky (SATCEN ČR), které návštěvníkům ukázalo využití aplikací virtuální a rozšířené reality pro potřeby vojenských a zpravodajských operací.

Vedle toho se návštěvníci dozvěděli více o možném pracovním uplatnění v oblasti kybernetické obrany, ale i všeobecně v informačních technologiích, kde Vojenské zpravodajství nabízí kariérní možnosti například v oblastech programování, tvorby síťových řešení, správy sítí či vývoje hardwaru a softwaru.

Veletrh JobChallenge umožňuje studentům a absolventům vysokých škol setkat se s atraktivními zaměstnavateli a zjistit, jakými směry se může ubírat jejich budoucí kariéra. Akci během celého dne navštívilo na 2 700 návštěvníků.