AFCEA vypsala studentskou soutěž o nejlepší COVID esej, podílí se i Vojenské zpravodajství

11.06.2020 | Tiskové zprávy


Česká pobočka sdružení AFCEA vyhlásila soutěž o nejlepší studentskou esej, která odpoví na otázku – Jak by asi vypadal útok na stát nebo celý svět v kybernetickém prostoru, aby ve svých důsledcích způsobil podobné dopady jako epidemiologická krize typu COVID-19? Termín pro zaslání esejí je do konce července. Partnerem soutěže je vedle dalších subjektů i Vojenské zpravodajství.

Soutěž probíhá ve třech kategoriích podle věku – junioři, středoškoláci a vysokoškoláci. Termín pro poslání esejí, které mohou být jak v českém, tak anglickém jazyce, je do 31. července. Autoři těch nejlepších esejí získají věcné ceny, dále se mohou zúčastnit stáží u partnerů soutěže či diskuzí s odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany. Vybrané práce budou zároveň veřejně publikovány.

Hlavním pořadatelem soutěže je česká pobočka AFCEA, která každoročně organizuje také celostátní kybersoutěž, jež se však v letošním roce nemohla kvůli pandemii COVID-19 uskutečnit. Partnery soutěže jsou Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Vojenské zpravodajství, BIS, ÚZSI, Velitelství kybernetických sil a informačních operací a další partneři, zejména vysoké školy ČR a profesní a neziskové organizace.

Více informací naleznete na webových stránkách organizátora - https://www.kybersoutez.cz/esej.html